Гумени брзини од 6 стапки со модуларен дизајн на испреплетување

Краток опис:

Овие тешки брзини се користат за моторни возила како што се автомобили, камиони, SUV и инвалидска количка итн.

широко монтирани на паркинзи, гаража, магацин, хотели, трговски центри, училишта, болници, градилишта итн.

Жолта стаклена рефлектирачка фолија со мониста потсетува на безбедноста на возачот ноќе


Детали за производот

Ознаки на производи

Материјал

Направено од 100% рециклирана цврста гума и има капацитет за тежина до 15.000 кг

Опис на производот

 • 6 FT SPEED BUMP STRIP – Создадете побезбедна средина со намалување на брзината на возилата кои се движат со оваа брзина од 6 стапки. Поставете една или повеќе брзини по потреба на патишта, автопати, паркинзи, паркинг гаражи и градилишта за да го контролирате протокот на сообраќај.
 • РЕФЛЕКТИВНО ВИСОКА ВИДЛИВОСТ – Дизајниран со наизменични жолти ленти кои нудат висока видливост во текот на денот дури и од далечина.Шест вградени рефлектирачки зрнца во брзинските испакнатини ја рефлектираат светлината за да го привлечат вниманието ноќе и во услови на слаба видливост.
 • ЗАШТИТА НА ТЕШКИ КАБЕЛИ – Изработени од тешка гума со текстурана површина која рамномерно ја распрснува тежината на автомобилите, камионите и тешките комунални возила додека нуди влечење и држење.Двоканалните жлебови штитат и спречуваат оштетување на каблите на патот.
 • ПРЕНОСНИ И ТРАЈНИ – Префрлете ги лентите на браникот од работното место до работното место или преместете ги по потреба за да управувате со протокот и брзината на сообраќајот на возилата.Четири претходно дупчени дупки за монтирање овозможуваат трајна инсталација во бетон или асфалт (хардверот не е вклучен)

Карактеристики:

 • Изработено од гума од индустриско ниво.Издржлив, цврст и непрескокнувачки.Во голема мера го продолжува работниот век на производите.
 • Дизајн на канал на дното за заштита на кабелот и одводнување.
  Безбедносна комбинација на бои со висока видливост - црни и светло жолти ленти го привлекуваат вниманието на брзината ноќе или на средини со слаба осветленост.
  Дизајнираната површина против лизгање може да се справи со стресот на јавните површини со голем сообраќај.
 • Опремен со шилци со 4 завртки, лесни за монтирање и прицврстување на брзинските испакнатини на чакал, асфалт и бетонски патишта итн.
 • Овие тешки брзини се користат за болници, конференции, паркинзи, магацин, фабрики, работилници, концерти, хотели, сцени, трговски центар, спортски настани, училиште, заедница, гаража, градилиште итн. и ги штитат продолжните кабли, цевки, далноводи, црева и мрежни кабли за внатрешна и надворешна употреба.
 • Не е потребно склопување 

 

Модел бр

Должина

Ширина

Висина

Единица тежина

Материјал

Капацитет

Рефлектор

122SB01

1220 мм

300 мм

50 мм

15 кг

Гума

15.000 кг

Жолта стаклена мушка

183SB01

1830 мм

300 мм

50 мм

23 кг

Гума

15.000 кг

Жолта стаклена мушка

183SB02

1830 мм

300 мм

60 мм

23 кг

Гума

15.000 кг

Жолта стаклена мушка

КРАЈ КАПКА

150 мм

300 мм

50 мм

1,3 кг

Гума

15.000 кг

X

Гумени брзини од 6 Ft со модуларни дизајни на испреплетени (1) Гумени брзини од 6 Ft со модуларни дизајни на испреплетување (2)


 • Претходно:
 • Следно: